Airsoft
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Airsoft

Střední čechy- Kralupy nad Vltavou a okolí
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 "Terezka" G3 SG/1

Goto down 
AutorZpráva
Ragnar [231.GJB]
Gold Member
Gold Member
Ragnar [231.GJB]


Poeet p?íspivku : 434
Age : 32
Bydliště : Slupka od bananu
Registration date : 24. 01. 06

"Terezka" G3 SG/1 Empty
PříspěvekPředmět: "Terezka" G3 SG/1   "Terezka" G3 SG/1 Empty4/11/2006, 01:44

"Terezka" G3 SG/1....Krása sama, královna pušek automatických!
Legendární univerzální puška zbrojovky Heckler und Koch mi přišla pod nos k patnáctým narozeninám a opravdu sem takovou nádheru nečekal.

Krabice, která mi sahá někam k pupku, nádherně zobrazuje zástupce Terezky v zátiší příjemně modrou atmosférou s velikým nápisem:"G3/Shutzen Gewehr 1. Po otevření...nádhera! Dlouhá tmavá kráska s černou pevnou pažbou, předpažbím a anatomicky tvarovanou pažbičkou (dík Bohu za to, že sem pravák). U ní balíčrk BB střeliva Marui, baterka L, rychloplnička zásobníku. Když sem Terezku vyndal, pod ní byl ještě ve výřezu výtěrák hlavně.

Nasadil sem patku na pažbu a zapřel pušku do ramene. Byla vcelku příjemně vyvážená, ať sem jí držel levačkou před zásobníkem, nebo až u hlavně, pořád se nijak výrazně nepřeklápěla. První nedostatek, kterého sem si všiml byla vysoká "vrzavost" těla, hlavně v okolí předpažbí. Tenhle problémek mají všechny AEG od Marui. Časem vám to ale přestane vadit a v přestřelce na to zapomenete. Ještě jedna malinká nepříjemnost. Tělo je z pevného ABS plastu, ale tím, jak je celkově dlouhé se zdá poněkud gumové. Ovládací prvky totožné s ostrou verzí se opravdu snadno ovládali. "HK slap" jsem vyzkoušel hned několikrát a pořádně si to vychutnal. Pažbička se příjemně drží, nevyklouzává a lučík je dost veliký, tak pro tři němce najednou.

Nasoukal jsem tedy baterku (kterou mi Bludra předem ochotně dobil) do hlavně a složitě složil kabely, aby šla patka zasunout. To je druhá nedomyšlenost. Kabely se musí složit do osmy a potom vtlačit mezi dvě packy a držet, dokud nezaklapnete patku. Po menším tréningu to ale šlo samo a problém byl najednou banalita. Nasypal jsem kuličky do předem zakoupené rychloládovačky King Arms a naplnil Zásobník.
Zásobník, pokud chcete ject tlačáky, doporučuju hned alespoň jeden zakoupit. 70 kuliček je sice docela dost, ale když už běháte pod palbou a najednou dojdou kuličky, je lepší mít po ruce náhradní. A že kuličky v zásobníku uměj vybrat okamžik, kdy dojít, to vám povídám.
Ještě k zásobníku, je celokovový a přiměřeně těžký. Je to radost podržet a ještě větší pohledět. Bohužel, barva na nich moc dobře nedrží a po několika akcích už se objevuje stříbrný podklad.

Tak tedy, došel jsem na balkon a zásobník zarazil do komory. Přepnul přepínač střelby na jednotlivé a zmáčkl spoušť. Motorek udělal jen krátké "Zzt" a zbraň mě "kopla" do dlaně. Kulička si to vyštrádovala do výšin a já jsem nevěřícne civěl nad tou rychlostí. Okamžitě jsem přepnul na automat a podržel spoušť dost dlouho na to, abych se přesvědčil.
Soudruzi, ta kadence byla doslova tatatatatata!!! a ještě rychlejší!
V několika krátkých vteřinách jsem stihl vyprázdnit zásobník za seřízení hopu a jal se druhého!

Co se týče dostřelu a přesnosti v základu, G3 je královna. I na 40m se mírným padáčkem dá trefit postava, na 30m je pak G3 s troškou aim sillu smrtící. Nejlepší jsou kule 0,25g a se správně seřízeným hopem letí kulička opravdu daleko poměrně v lajně.
Po lehčím upgradu (SP100, Bore-up Guarder vzduchotechnika, silicon hop) střílí nejluxusněji, co jsem na tak lehkym upgradu viděl. 0,25 mi letěj asi 40m rovně a pak se stočej doleva nahoru a zmizej. Těžší jsem zatím nezkoušel, ale určitě to bude chtít aspoň 0,28 nebo 0,30g.

Závěrem? Kdo koupí, neprohloupí. G3/SG1 je jeden z nejpovedenějších modelů od Marui a jistě ještě dlouho bude. Nebýt menších kosmetických a vrzacích vad, byla by zbraň dokonalá.
Za pořizovací cenu asi 9000 i s akumulátorem z anareus.cz je to koupě ještě výhodnější.
Návrat nahoru Goto down
 
"Terezka" G3 SG/1
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» 25.03.07 Rusavky

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Airsoft :: Zbraně :: Zbraně-
Přejdi na: