Airsoft
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Airsoft

Střední čechy- Kralupy nad Vltavou a okolí
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Vz.61 Škorpion

Goto down 
+7
Bulva[PPK]
TommySly[231.GJB]
kruta[231.GJB]
Fantomas [231.GJB]
Bludra [231.GJB]
SnouMan
Taca
11 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
SnouMan
Gold Member
Gold Member
SnouMan


Poeet p?íspivku : 340
Registration date : 02. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty13/6/2006, 22:20

Nelez mu tolik do prdele Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://www.asov.wz.cz
kruta[231.GJB]
nadporučík
nadporučík
kruta[231.GJB]


Poeet p?íspivku : 616
Age : 36
Registration date : 20. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty13/6/2006, 22:26

to bych ani nechtel protoze nevim jak je cistotnej
Návrat nahoru Goto down
http://www.krutasoft.ic.cz
Ragnar [231.GJB]
Gold Member
Gold Member
Ragnar [231.GJB]


Poeet p?íspivku : 434
Age : 32
Bydliště : Slupka od bananu
Registration date : 24. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty13/6/2006, 22:38

Dobre ti radim, nezkousej to!!!
Návrat nahoru Goto down
kruta[231.GJB]
nadporučík
nadporučík
kruta[231.GJB]


Poeet p?íspivku : 616
Age : 36
Registration date : 20. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty13/6/2006, 22:41

Ragnar [231.GJB] napsal:
Dobre ti radim, nezkousej to!!!
dobre a tobe
Návrat nahoru Goto down
http://www.krutasoft.ic.cz
Bludra [231.GJB]
Gold Member
Gold Member
Bludra [231.GJB]


Poeet p?íspivku : 659
Bydliště : Purificum Nefastus
Registration date : 02. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty13/6/2006, 22:47

kruta(231.GJB) napsal:
to bych ani nechtel protoze nevim jak je cistotnej

Hej, já se meju! Sice mám vždycky měsíc před tou strašnou událostí špatnou náladu, ale pak jsem vždycky dlouho šťastnej, že je to za mnou.
Návrat nahoru Goto down
http://gebirgsjaeger.ic.cz
Ragnar [231.GJB]
Gold Member
Gold Member
Ragnar [231.GJB]


Poeet p?íspivku : 434
Age : 32
Bydliště : Slupka od bananu
Registration date : 24. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty13/6/2006, 22:56

No to neni tim, ze by se nemyl, ale tema tlakama co tam vznikaj. Jednou malem pri srani rozctvrtil zachod!!!(jak sem z jeho vypraveni pochopil)
Návrat nahoru Goto down
Jiří Dvořák
desátník
desátník
Jiří Dvořák


Poeet p?íspivku : 66
Registration date : 11. 05. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty14/6/2006, 15:37

no ty kra** to musel bejt rachot lol!
Návrat nahoru Goto down
Taca
poručík
poručík



Poeet p?íspivku : 572
Age : 39
Registration date : 19. 05. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty14/6/2006, 20:08

Bedřich: Kde kupuješ ty KSC?
Návrat nahoru Goto down
Bludra [231.GJB]
Gold Member
Gold Member
Bludra [231.GJB]


Poeet p?íspivku : 659
Bydliště : Purificum Nefastus
Registration date : 02. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty14/6/2006, 21:38

V Análu.
Návrat nahoru Goto down
http://gebirgsjaeger.ic.cz
Taca
poručík
poručík



Poeet p?íspivku : 572
Age : 39
Registration date : 19. 05. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty15/6/2006, 20:17

Bludra [231.GJB] napsal:
V Análu.
myslíš airsoft.anareus.cz nebo jak je ta adresa?
Návrat nahoru Goto down
P@vlos
nadpraporčík
nadpraporčík
P@vlos


Poeet p?íspivku : 405
Age : 34
Registration date : 13. 02. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty15/6/2006, 21:10

Karel Tácha napsal:
Bludra [231.GJB] napsal:
V Análu.
myslíš airsoft.anareus.cz nebo jak je ta adresa?
jo tam je prodavaj a sou dost levny
Návrat nahoru Goto down
http://pavel241.rajce.idnes.cz/
Taca
poručík
poručík



Poeet p?íspivku : 572
Age : 39
Registration date : 19. 05. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty20/6/2006, 20:51

Bedřich: Plís info o škorpovi jestli máš confused
Návrat nahoru Goto down
Taca
poručík
poručík



Poeet p?íspivku : 572
Age : 39
Registration date : 19. 05. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty11/7/2006, 20:44

UŽ JEN 3 TEJDNY..... cheers
Návrat nahoru Goto down
Taca
poručík
poručík



Poeet p?íspivku : 572
Age : 39
Registration date : 19. 05. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty1/8/2006, 20:51

Maruzen Sa vz.61 Škorpion

Zbraně české konstrukce nejsou mezi airsoft výrobci moc populární, takže kdo chce nějakou lepší zbraň a jako já chce českou, nemá moc na výběr. Považte-z manuálů(což nejsou lepší zbraně)máte na výběr ze Škorpíka od TM a Stti, dále je na trhu manuální Čz 75. Z plynovek také „75“ a Škorpík, kterého jsem si vybral. Elektriky bohužel žádné.


Vz.61 Škorpion známe snad všichni. Mnohými opěvovaný. Mnohými zatracovaný. Samopal zajímavého vzhledu používaný snad po celém světě. Ve světě airsoftu tomu není jinak. Vz.61 v manuálním provedení je, či byl ve výzbroji velkého množství airsoftových týmů. Mnozí mu vytýkají vzhled, ale výkony mluví samy za sebe. Když jsem si kupoval svůj první manuál, jedna z možností byl Škorpion od TM. Možná právě proto, když jsem se začal rozhlížet po něčem silnějším padla moje volba na Škorpiona od firmy Maruzen. Chtěl jsem nějakou pořádnou zbraň, abych se svým manuálem nemusel dělat ostudu. Popravdě řečeno nebylo moc z čeho vybírat, protože jsem vlastenec a chtěl jsem zbraň české výroby a „Škorpík“ je prostě klasika.

Zpracování zbraně
Je velice povedené, téměř dokonalé. Bohužel naši japonští přátelé si asi nevšimli že na přeřaďovači střelby má být číslo 20, a tak se na místě pro automatickou střelbu rýsuje 30. Každý si také musel všimnout že chybí omezovač kadence střelby v pistolové pažbičce, která je místo toho dutá, a na pravé straně nad pažbičkou je nápis (sice malý ale přece):

MARUZEN
Vz. 61 SCORPION
JASG 6mm
MADE IN JAPAN

Ostatní detaily jsou shodné s ostrou zbraní.


Střelba
Perfektní! Dostřel 50 metrů vám můžu slíbit - kulička má ještě slušnou razanci na tuto vzdálenost takže ještě několik málo metrů doplachtí.
Na tuto vzdálenost při střelbě dávkou a se seřízeným hopem mají kuličky rozptyl 1-1,5m.
Na 40m se dá už trefit postava (rozptyl asi 1m) pokud nejste opravdu slepí J.
Bohužel občas vyskakuje pouzdro závěru při střelbě dávkou (na zadní straně se nadzdvihne cca o 2mm), ale na střelbu ani funkci to nemá vliv.
Z jednoho mailu jsem se dočetl že jakýsi ostravák dostal ze dvou metrů do stehna dávku, a z jeho vlastních slov: „Myslel sem že sem opravdu mrtvej!“ Já se tomu nedivím, jelikož zbraň má úsťovou rychlost 350fps, takže asi 115m/s. Není to moc, ale stačí to.

Blow Back
Opravdu silný! Při střelbě dávkou vám to mává s rukou že to jen těžko udržíte na místě a po vystřílení zásobníku zůstane v zadní úvrati. A zvuk? Nádherný silný - řekl bych že nevětší z plynovek této kategorie - pro labužníky jako jsem já je to balzám na uši. Zbraň je jak zpracováním tak i chováním velice věrnou napodobeninou ostré zbraně.


Logistika a údržba
Zásobník je na 30 kuliček takže je rozumné si koupit jeden náhradní. Sice stojí okolo patnácti set korun, ale je to dobrá investice,i když se s 30 ranami dá vystačit. Na jedno naplnění plynem vystřílíte přibližně něco přes jeden zásobník a to ať střílíte automatem, nebo jednotlivými ranami. Ventilek zásobníku nemá krytku, takže pokud láhev při plnění dost nepřitlačíte, bude vám plyn unikat všude okolo.
Rozborka se dělá jednoduše bez použití nářadí a vnitřnosti jsou pro účely olejování dobře přístupné.
Ze začátku když je zbraň nová, závěr při natahování nechodí úplně hladce(v jedné pozici je potřeba překonat tuhý odpor jednoho z vnitřních dílů. Když ale zbraň namažete silikonovým olejem(použil jsem Silkal 93), stačí jen slabá vrstva, tak závěr běhá hladce.



Ostrá zbraň
Vz. 61 Škorpion zkonstruoval Miroslav Rybář (1924 - 1970) v Konstruktě Brno na základě požadavků speciálních složek armády a ministerstva vnitra. Samopal vzor 61 Škorpion je ruční automatická zbraň jednotlivce. Vzhledem k malým rozměrům a nízké hmotnosti je ideální zbraní pro speciální jednotky a osádky pozemní bojové techniky. Zbraň, kterou je možno nosit i v pouzdru na opasku, lze použít rovněž jako pistoli pro vedení střelby z jedné ruky. Bohužel u samopalu vzor 61 byl (kvůli unifikaci s ráží policejní pistole ČZ vz. 50/70) nepříliš šťastně zvolen málo výkonný náboj 7,65 mm Browning s nedostatečným zastavovacím účinkem. Účinnou střelbu lze vést na vzdálenost 50 m při střelbě z ruky a 200 m při střelbě s vyklopenou kovovou ramenní opěrou (tj. z ramene). Kromě malé hmotnosti je charakteristický i velkou přesností střelby, jednoduchostí demontáže (bez použití jakéhokoliv nářadí), ošetřování a možností kompletní výměny jednotlivých součástek. Samopal byl vyráběn v uherskobrodské zbrojovce v letech 1962-1979, sériová výroba samopalu byla obnovena v roce 1992 pod novým označením samopal vzor 61 E. Celkem bylo vyrobeno asi 210 000 kusů samopalů vz. 61. Mimo území Československa se samopal Škorpion vyráběl licenčně v bývalé Jugoslávii zbrojovkou Zavodi Crvena Zastava pod označením vz.85.


Klady a zápory
Zbraň je velice pěkně zpracovaná až na již zmíněný omezovač kadence a nápis, který je však na všech airsoft zbraních. Dále jen číslo 30 místo 20 na přeřaďovači střelby.
Škorpion také velice věrně napodobuje chování ostré zbraně při střelbě(nesmíte zase očekávat moc, u airsoft zbraní nelze napodobit hluk a ,,kopání“ s takovou silou jako u ostrých).
Bohužel přesnost i přes hlaveň s vynikajícím průměrem 6,05 mm, není tak veliká, a to proto že Škorpion má hlaveň dlouhou je asi 105mm.

Airsoftová zbraň se zpracováním se neliší, je o 34g těžší a pažba je o několik mm delší.


Karel „Tača“ Tácha


Naposledy upravil dne 3/8/2006, 20:17, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
Ragnar [231.GJB]
Gold Member
Gold Member
Ragnar [231.GJB]


Poeet p?íspivku : 434
Age : 32
Bydliště : Slupka od bananu
Registration date : 24. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty1/8/2006, 21:37

Peknej clanek! Kde si ho nasel?
Návrat nahoru Goto down
Bludra [231.GJB]
Gold Member
Gold Member
Bludra [231.GJB]


Poeet p?íspivku : 659
Bydliště : Purificum Nefastus
Registration date : 02. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty1/8/2006, 21:58

Víceméně výstižné. Při použití jiného mazacího prostředku (Maruzen tam maže takové černý sračky) to chodí ještě líp.
Když se sundá drátěná pažbička, rám má tendenci se rozpadat.
Zřejmě nejlepší munice je Excel, i když třeba takové Power Bees taky fungují výborně.
Když se nechá zásobník po naplnění zahřát, vydrží skoro dvakrát plnou kapacitu. Záleží na okolní teplotě.
A to 30 u FS je pravděpodobně z vz.82 nebo 83, které používají jinou ráži a dlouhé, rovné zásobníky.
Návrat nahoru Goto down
http://gebirgsjaeger.ic.cz
Taca
poručík
poručík



Poeet p?íspivku : 572
Age : 39
Registration date : 19. 05. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty2/8/2006, 20:10

Ragnar [231.GJB] napsal:
Peknej clanek! Kde si ho nasel?
KOnečně někdo!!!
Vycházel jsem z hotového článku od neznámého autora a celý sem to přepsal.
na konci měla bejt tabulka ale ta sem nešla dát a nechtělo se mi to přepisovat. pokud si to myslej jako ironii tak si polib prdel. Děkuji za pochopení.
Návrat nahoru Goto down
Ragnar [231.GJB]
Gold Member
Gold Member
Ragnar [231.GJB]


Poeet p?íspivku : 434
Age : 32
Bydliště : Slupka od bananu
Registration date : 24. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty2/8/2006, 22:01

Samozrejme, ze sem to myslel jako ironii. Nejak se mi nechce uverit, ze takovej clanek by stvoril nekdo s tvoji inteligenci!
Návrat nahoru Goto down
Taca
poručík
poručík



Poeet p?íspivku : 572
Age : 39
Registration date : 19. 05. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty3/8/2006, 20:15

Díky za komplimet!! Já nevim že vy ,,profíci"
se můžete posrat i když nějakej ,,začatečník" jenom dejchá!!!!!
Jasně že sem to psal já!!! A výše sem uved že sem vycházel z hotového článku od někoho jiného a celý sem to přepsal. Takže si nejřív přečti takový ty písmenka co je u nich ten zelenej obrázek a pak teprve někoho urážej!!!!
Návrat nahoru Goto down
Ragnar [231.GJB]
Gold Member
Gold Member
Ragnar [231.GJB]


Poeet p?íspivku : 434
Age : 32
Bydliště : Slupka od bananu
Registration date : 24. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty3/8/2006, 21:44

Tak za prve: Nejsem profik a je mi u ...(vite kde) nakej zacatecnik.
Za druhe: Co znamena "cely sem to prepsal"? To si to jako zkopiroval, nebo si to dokonce prepsal rucne?
A za treti: Muzes bejt konkretnejsi ohledne tech "pismenek se zelenym obrazkem? At koukam jak koukam, zadny nikde nevidim!
Návrat nahoru Goto down
Taca
poručík
poručík



Poeet p?íspivku : 572
Age : 39
Registration date : 19. 05. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty4/8/2006, 21:00

Sorry. ten zelenej obrázek má bejt znak URNy a ,,celý sem to přepsal"
máš chápat jako tak že sem vlastně zkopíroval jinou recenzi na škorpiona a přepisoval jsem to tak že je to jinak formulovaný a je tam víc informací. A že je ti nějakej začátečník u prdele sem si všim.
Jestli mi chceš napsat něco jako ty předchozí příspěvky-beru to.
A teď budu tejdem pryč takže bysme toho mohli nechat. Myslim tim tyhle dohady.
Návrat nahoru Goto down
Ragnar [231.GJB]
Gold Member
Gold Member
Ragnar [231.GJB]


Poeet p?íspivku : 434
Age : 32
Bydliště : Slupka od bananu
Registration date : 24. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty4/8/2006, 22:06

Takze jak sem predpokladal, proste si pridal vlastni udaje do existujiciho clanku...
To si moh rovnou napsat odkaz!
Jo a to s tim zacatecnikem sem myslel tak, ze mi nevadi. Dokud se do me nezacne navazet!
Návrat nahoru Goto down
Lenin [S.E.I]
desátník
desátník
Lenin [S.E.I]


Poeet p?íspivku : 69
Age : 33
Bydliště : Partyzánské bunkre
Registration date : 11. 08. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: CZ verzus Deagle & Taurus   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty12/8/2006, 12:29

Karel´Tača´Tácha napsal:
Co řikáte na vz.61 od Maruzenu(kdo neví tak je to plynovka) Laughing ?

Sorry já tak nerád také malé zbrane...ale vážne vám sa vážne páčia takéto zbrane typu glock Question Mne osobne nie, pretože keď ho na mna kolega vytiahne párkrát sa začnem smáť že či ide na mna holímy rukami Very Happy
prečo si nevyberáte weapon typu Desert Eagle čo vzbudzuje R*E*Š*P*E*K*T Cool
ALebo taký taurus raging bull od marushinu! (len keby som ho vedel zohnať)
Návrat nahoru Goto down
Ragnar [231.GJB]
Gold Member
Gold Member
Ragnar [231.GJB]


Poeet p?íspivku : 434
Age : 32
Bydliště : Slupka od bananu
Registration date : 24. 01. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty12/8/2006, 17:42

Protoze Skorpik je ceska zbran, a navic v real tak dobraaaaaa!
Návrat nahoru Goto down
Lenin [S.E.I]
desátník
desátník
Lenin [S.E.I]


Poeet p?íspivku : 69
Age : 33
Bydliště : Partyzánské bunkre
Registration date : 11. 08. 06

Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty12/8/2006, 18:00

Ragnar [231.GJB] napsal:
Protoze Skorpik je ceska zbran, a navic v real tak dobraaaaaa!

ach tááák...citová záležitosť! Surprised to chápem
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vz.61 Škorpion   Vz.61 Škorpion - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Vz.61 Škorpion
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Airsoft :: Zbraně :: Zbraně-
Přejdi na: